• חומרי איטום לגג

  חומרי איטום לגג – איך לבחור חומרים לאיטום לגג חומרי איטום לגג מרוצף

  השוק מוצף במגוון חומרי איטום לגג. השיפוצניקים, קבלני האיטום, המוכרים בחנויות לחומרי בניין ושפע הפרסומות מציגים לנו חומרים שונים, כל אחד ממליץ על חומר אחר וכל אחד קובע חד משמעית כי החומר שהוא מוכר הוא החומר הטוב ביותר, החומר שבדיוק מתאים לגג שלנו.

  חומרי איטום לגג – איזה חומר יתאים לכל גג?

  לפני שבוחרים חומרי איטום לגג חשוב לדעת כי רק חומרים מאותה משפחה יאחזו תמיד טוב זה על גבי זה. אם נמרח על הגג שכבת חומר חדשה, בתקופה הראשונה זה ייראה תקין, אך כעבור זמן לא רב תחול היפרדות בין החומרים, המים יחדרו ובעיית הרטיבות לא תיפתר.

  יריעות ביטומניות הן השיטה הנפוצה ביותר לאיטום גגות. היריעות מתאימות בעיקר לגגות חשופים. איטום הגג בשיטה זו יחזיק מעמד שנים רבות. אך איטום באמצעות יריעות ביטומניות מתאים רק להדבקה על הבטון על גג המזופת בזפת. היריעות הביטומניות והזפת הם מאותה המשפחה, ולכן הם יצליחו להיצמד זה לזה בלי להיפרד.

  חומרי איטום לגג נגד מיםאם הגג שלכם מרוח בשכבת איטום אקרילי, אין להניח עליו יריעות ביטומניות. במקרה כזה יש להסיר את שכבת האיטום האקרילי, אם לא תסירו, החומר האקרילי ייכלא מתחת ליריעות והלחות והרטיבות שבגג יגרמו להמסת החומר האקרילי, ליצירת עיסה דביקה של החומר האקרילי ולהתנתקות.

  זפת חם הוא אחד השיטות הוותיקות, הזולות והיעילות לאיטום גגות. איטום בזפת מתאים לגגות חדשים, למריחה על גבי משטח הבטון. אפשר להשתמש בזפת גם כשכבת יסוד מתחת ליריעות ביטומניות. לאחר הזיפות חשוב לסייד את הגג בצבע לבן כדי למנוע חשיפה מוגברת ופגיעה מקרני השמש היוקדות.

  חומרי איטום אקריליים הם חומרים שאותם מורחים על הגג. אם בגג שלכם יש תשתית בטון, חומרי האיטום האקריליים יעשו היטב את העבודה. החיסרון של חומרי האיטום האקריליים הוא שהם אינם עמידים למים, לכן הם מתאימים לגגות עם שיפועים, גגות שבהם המים אינם עומדים ואין בהם שלוליות קטנות של מים.

  חומרי איטום לגג מרוצף מסוג פוליאוריטנים נחשבים לחומרים חזקים ועמידים נגד קרינת השמש וכימיקלים שונים. החיסרון שלהם הוא המחיר הגבוה, לכן נוהגים להשתמש בחומרים אלו בגגות בעלי שטח קטן יחסית. את החומרים אפשר למרוח על תשתית בטון.

  יריעות פי.וי.סי. הם יריעות שאותן מדביקים או מרתכים אל הגג. הן מקובעות אל הקירות שמסביב לגג אך לא צמודות לכל שטח הגג. החיסרון שלהם שבמקרה של כשל מקומי המים יכולים לחדור ולפגוע באיטום.

Author: