• מדריך נדלן בחיפה לרוכש דירה

  נדלן בחיפה – המדריך לכל רוכש דירה מדריך נדלן בחיפה

  סיבות רבות מניעות את הצרכן לקנות נדלן בחיפה, שיפור תנאי הדיור, חתונה, מעבר לעיר אחרת, מעבר מדירה שכורה לדירה קנויה ועוד. נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי הישראלי הממוצע מחליף דירה במשך חייו שלוש עד ארבע פעמים, באמריקה המספרים גבוהים יותר, האמריקאי הממוצע מחליף דירה בממוצע כל חמש עד שש שנים. רכישת דירה היא אחת העסקאות הגדולות ביותר שעושים רוב האנשים. גם אם החלפתם בעבר דירה בהצלחה, אתם עדיין עלולים לעשות טעויות יקרות. המדריך שלפניכם ילמד אתכם את כל מה שצריך לעשות כדי להצליח בעסקת הנדל"ן הגדולה.

  עשרה דברים שחשוב לדעת לפני שרוכשים דירה

  1. כאשר אתם קונים דירת נדלן חיפה חדשה מקבלן, חשוב להגיע אל השטח, אל האתר הבנייה ולהתרשם ממנו. אתר בנייה מסודר עם משרד מכירות מעוצב יכול ללמד על הרצינות ועל המשאבים של החברה המוכרת. קבעו פגישה עם איש השיווק והתרשמו מדבריו. הם הוא מקצועי ואמין או שמא הוא מנסה למכור לכם דירה בכל מחיר כדי להרוויח את עמלת המכירה.
  2. חשוב לבדוק את הזכויות במקרקעין וכדאי להיעזר בעורך דין. יש סוגים שונים של בעלות על הקרקעות, מנהל מקרקעי ישראל או אדמה בבעלות פרטית. אם האדמה היא בבעלות המנהל יש לבדוק האם חוזה החכירה מהוון או שתצטרכו לשלם דמי חכירה שנתיים או דמי הסכמה בעתיד, בעת מכירת הנכס. אם האדמה היא בבעלות פרטית יש לבדוק האם הבעלות רשומה בספרי המקרקעין.
  3. בעת קניית דירה מיד שנייה יש לבדוק את נסח הטאבו בלשכת המקרקעין. חשוב להוציא נסח טאבו מעודכן עם הפרטים כמו מיקום הדירה, שטח הדירה, זכויות המוכר בדירה ועוד. חשוב לברר האם יש על הדירה שעבודים או משכנתאות ולוודא כי המוכר יסלק אותם בעת העברת הבעלות על הדירה.
  4. לפני שאתם רוכשים דירה, מומלץ לבדוק את הסביבה. כדאי לעיין בתוכנית המתאר בוועדה המקומית והמחוזית וללמוד מה עתיד להיבנות בסביבה בקרוב. אולי תחת חלון ביתכם עומד להיבנות פארק ירוק שיקפיץ את ערך הנכס או אולי להיפך כביש סואן ורב מסלולי שיוריד את ערך הנכס.
  5. החוק דורש כי בעת קנייה חדשה יצורף לחוזה מפרט טכני. במפרט הטכני יתוארו כל מרכיבי הבניין והדירה, תוכנית הדירה, חלוקה לחדרים, פתחים לחלונות ולדלתות  החומרים והמוצרים שיספק  הקבלן, האיכות שלהם, הצבעים, הרכוש המשותף של הבניין ועוד.
  6. התשלומים לקבלן ייעשו בהתאם להתקדמות הבנייה. על הקבלן לספק ערבויות כספיות להבטחת כספו של הקונה. הערבות הכספית הנפוצה והטובה ביותר היא הערבות הבנקאית.
  7. רישום הערת אזהרה בטאבו נעשית בעת קנייה של דירה מיד שנייה. באמצע תהליך הרכישה, כאשר המוכר מקבל את סכום הכסף הראשוני, ועד לסיום העסקה ומסירת המפתח לדייר החדש יש שלב אפור שבו הדירה כבר לא שייכת למוכר, אך עדיין לא בבעלות הקונה. כדי להבטיח את זכויות הקונה בנכס ולוודא כי המוכר לא ימכור את הדירה ללקוח נוסף, נרשמת הערת אזהרה בטאבו. הערת האזהרה תבטיח את זכויות הקונה ותמנע מכל לקוח פוטנציאלי אחר לרכוש את הדירה.
  8. הגדירו בחוזה המכירה את מועד מסירת הדירה במדויק. על הקונה להיערך לסיים את התשלומים עד למועד המסירה ועל המוכר, קבלן או אדם פרטי, להתכונן למסירת הדירה לרוכש בזמן הנקוב.
  9. בדקו האם בדירה שרכשתם יש חניה. מצוקת החניה בערים הגדולות מקשה על החזקת מכונית. אם יש לכם מכונית, העדיפו דירה עם חניה צמודה.
  10. בדקו את התשלומים השוטפים. כמה ארנונה עליכם לשלם כל חודש, מה סכום התשלום לוועד הבית ומה הוא כולל ועוד. בדיקה מוקדמת של כל התשלומים השוטפים תימנע מכם הפתעות לא נעימות בעתיד.

Author: