• תיווך בחיפה

  תיווך בחיפה – מה צריך לדעת לפני שמשקיעים בנדל"ן

  מה חשוב לדעת לפני שמשקיעים בשירותי תיווך בחיפה או עושים עסקת נדלן, סקירה קלה של כותרות העיתונים הכלכליים מותירה את הרושם כי כולם עסוקים בהשקעות נדל"ן. לכאורה זה נראה קל, מוצאים דירה, לוקחים משכנתא, משכירים, משלמים את המשכנתא ולאחר מספר שנים הנכס יהיה נקי משעבוד ואנו נהנה מנדל"ן מניב. אך חשוב לדעת כי השקעה בנדל"ן מחייבת מהלכים אסטרטגיים, שוק הנדל"ן מתאים לבעלי אורך רוח וסבלנות ובמיוחד למי שמבין בתחום.

  תיווך בחיפה – כמה טיפים למשקיע המתחיל תיווך בחיפה

  לפני שאתם משקיעים בתיווך בחיפה וקופצים למים ונכנסים לשוק הנדל"ן חשוב להבין היטב את כל המושגים המדוברים ואת השפה הייחודית של האנשים הפועלים בשוק הנדל"ן. המושגים, למשל, קבוצת רכישה וקבוצת רוכשים נראים בעין בלתי מקצועית אותו הדבר, אך יש בניהם הבדל גדול והם שונים במהותם זה מזה.

  חשוב ללמוד על התחום. כדאי לקרוא ספרים מקצועיים, לעיין בעיתונים הכלכליים, לנסות להבין את העסקאות, להכיר את החוקים ובמיוחד את הסיכונים הניצבים בפני משקיעי הנדל"ן. עסקאות רבות שהיו נראות בתחילת הדרך מבטיחות, הפכו לעסקאות כושלות וגרמו להפסדים כספיים לבעלי העסקה בגלל העובדה שהם לא ידעו לצפות את כל הסיכונים ואת כל המוקשים בדרך.

  יש סוגים שונים של השקעות נדל"ן ואזור אחד אינו דומה לאזור האחר. יש עסקות לרכישת דירה, לרכישת משרדים, לרכישת בתי עסק, מבנים לתעשייה ועוד. לכל סוג של עסקה יש את החוקים והסיכונים הייחודים. לפני שאתם עומדים לבצע השקעת נדל"ן יש ללמוד היטב את התחום הספציפי שבו אתם מעוניינים להשקיע.

  עסקאות נדל"ן המתבצעות במרכז הארץ שונות מעסקאות נדל"ן המתבצעות בפריפריה. חשוב ללמוד על ההבדלים, על התשואות, על הצפי לעליית מחירים, או אולי להפך, ועוד.

  משקיעי נדל"ן רבים מתפתים לרכוש קרקע חקלאית. חשוב לקחת בחשבון כי רכישת קרקע חקלאית מניבה פירות, בדרך כלל, רק לאחר שנים רבות. רק אם יש לכם כספים מזומנים נזילים, כספים שאתם לא צריכים אותם בשנים הקרובות, רק אז תוכלו להיכנס לעסקאות ברכישת קרקעות חקלאיות.

  לפני רכישת קרקע חקלאית חשוב לבדוק מהו הייעוד של הקרקע. בתוכניות בניין ערים תוכלו לעקוב אחרי שינוי הייעוד של קרקעות, אם יש סיכוי כי הקרקע החקלאית תופשר לבנייה בשנים הקרובות, כדאי לצלול לתוך העסקה, אם לא, כדאי לשקול פעמיים לפני שרוכשים קרקע חקלאית להשקעה.

  תיווך בחיפה – כל האפשרויות להשקעה בנדל"ן

  יש סוגים שונים של השקעה בנדל"ן:

  השקעה בנדל"ן מניב היא קנייה של נכסי נדל"ן המיועדים להשכרה. הרווחים בנדל"ן מניב מתחלקים לשני תחומים, הראשון ההכנסה השוטפת מדמי השכירות החודשיים והשני, ההפרש בין מחיר הקנייה לבין מחיר מכירת הנכס. בשנים האחרונות כאשר מחירי הנדל"ן עולים, רבים נהנים מרווחים נאים, אך יש לקחת בחשבון כי כמו שהמחירים עולים, כך הם יכולים גם לרדת וייתכנו הפסדים בפערים שבין הקנייה למכירה.

  נדל"ן לפיתוח הוא רכישה של נכס המיועד לפיתוח. הרווחים בהשקעה זו יהיו ההבדל בין מחיר הקנייה של הנכס לבין מחיר המכירה לאחר הפיתוח. בעת חישוב הרווחים יש לקחת בחשבון את ההשקעה הכספית לצורך הפיתוח.

  אגרות חוב של חברות נדל"ן מהווים השקעה עקיפה בשוק הנדל"ן. כאשר אנו קונים אגרות חוב של חברות הפועלות בשוק הנדל"ן, אנו שותפים בחברה ומקבלים חלק מהרווחים שלה.

  השקעה בקרנות ריט היא רכישה של מניות בחברות אשר לפחות שבעים וחמש אחוז מההכנסות של החברה נובעות מנדל"ן מניב. בדרך כלל החברים בקרנות הריט מקבלים תשעים אחוז מהרווח הנקי של החברה באמצעות דיבידנדים שאותם מחלקת החברה למשקיעים בה.

Author: